Ludzie

Wiedząc jak ważni są ludzie, Mintra postawiła sobie za cel stworzenie odpowiednich warunków pracy z poszanowaniem odmienności kulturowej i religijnej swoich pracowników. Firma tworzy również dodatkowe miejsca pracy i włącza się w akcje charytatywne, mające na celu podwyższenie standardów życia okolicznej społeczności.

Założeniem firmy jest tworzenie produktów z myślą o zadowolonym kliencie, do czego przyczynia się zadowolony pracownik. Za każdym produktem, który trafia w Państwa ręce stoją przede wszystkim pracownicy. Każdy z nich ma inną historię, inny światopogląd, inne doświadczenie.

W związku z licznymi przypadkami nierównego traktowania kobiet i mężczyzn w Egipcie, z okazji Dnia Kobiet, postanowiliśmy dać głos kobietom. Spytaliśmy kobiety zatrudnione w Mintrze, o to jak możliwość pracy zmieniła ich życie. Wszystkie zgodnie przyznają, że dzięki możliwości pracy poczuły się niezależne, silne i pewne siebie. Zdobyte doświadczenie uważają za jedno z najcenniejszych w swoim życiu, dzięki niemu nauczyły się komunikować, współpracować, wierzyć we własne umiejętności. Poznały również wielu ludzi, nawiązały przyjaźnie, Mariana Zaki, pracująca w dziale kontroli jakości napisała, że: „Relacje z ludźmi z którymi pracuję w Mintra można opisać w trzech słowach: miłość, współpraca i wspólnota”, co potwierdza jak silne więzi tworzą się w zgranym i docenianym zespole. Funkcjonowanie w firmie w którym wszyscy są równi wpłynęło na pewność, że mają takie same możliwości i szanse jak mężczyźni, są dumne ze swojej pracy i swoich osiągnięć, są inspiracją do zmiany.